מין בזמן הריון: מה חשוב לדעת?

כל מה שחשוב לדעת על חשק מיני ומין בזמן הריון: האם אורגזמה יכולה לפגוע בעובר? מתי לא כדאי לקיים יחסי מין? מותר לקיים מין אוראלי? ועוד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מין בזמן הריון מותר באופן כללי לאורך כל תקופת ההריון, אלא אם כן יש הוראה רפואית להימנע מקיום יחסי מין וגינליים. לעיתים בעקבות מתח, אחרי דימום קל או כאבי בטן מדאיגים, האישה חוששת מקיום יחסי מין. העייפות בתקופה הראשונה להריון משפיעה גם היא על הרצון לקיום יחסי מין. קיימות דרכים נוספות לקיום יחסי מין ואפשר להשתמש בדמיון שלכם לחלופות מתאימות וגם בתנוחות שונות להנאה והצלחה.

החשק המיני לאורך תקופת ההריון מאד משתנה מאישה לאישה. הוא מושפע מהמצב הפיזי בו האישה נמצאת, מצבה הנפשי-רגשי – ועוד מצבים מורכבים אחרים (כולל אמונות טפלות על קיום יחסי מין בתקופת ההריון. ככל שההריון מתקדם ונוצרים שינויים גופניים, שינויים בדימוי הגוף ואי נוחות המשפיעים על שני בני הזוג ברצון לקיום יחסי מין.

בטרימסטר הראשון להריון קיימת ירידה בחשק המיני אצל האישה, בעיקר בגלל העייפות המוגברת, בחילות והקאות, כאבים ורגישות בשדיים. בשליש השני, בדרך כלל חל שיפור בחשק המיני, כי האישה מרגישה טוב יותר. בשליש השלישי, השינוי בגודל ובנפח הגוף ותלונות על כאבים פיזיים שונים, מגבירים את אי הנוחות של האישה וגורמים למצב של ירידה בחשק המיני שלה.

חשוב מאד שבני הזוג ישוחחו על השינויים החלים. הרגישות יכולה לחזק גם את הקשר המיני. כאשר צד אחד מרגיש ממורמר וצד שני לא מודע לכך – זה יוצר כעס ובלבול. לעומת זאת, כאשר מביעים רגשות יכולים להגדיר את הבעיות ולתת תמיכה אחד לשני.

לפעמים צריך יותר משחק מקדים ואולי רענון באווירה הרומנטית ואף שינויי תנוחה.

המוצר המושלם לנשים שסובלות מחשק מיני נמוך

האם החשק המיני של אישה בהריון אמור לרדת או לעלות?

הדבר משתנה מאישה לאישה והוא תלוי גם בשינויים ההורמונליים שחווה כל אחת מהנשים. בעת ההריון נשים רבות מרגישות מצוין, קורנות ומאושרות ולכן במקרים רבים החשק המיני שלהן עולה באופן טבעי. לעומת זאת, ישנן נשים הסובלות מבחילות, צרבות, עליה גדולה במשקל, מדוכאות, חוששות ומפוחדות ולכן החשק המיני שלהן לא עולה ואף נפגע. הרבה פעמים עליה או ירידה בחשק המיני גם נובעת ממה שמשדר הבעל לאישה בתקופת ההריון – בעלים רבים נרתעים ממגע, אם זה בשל חשש מפגיעה בעובר ואם זה מכיוון שהם לפתע מפסיקים להתסכל על בת הזוג כעל אובייקט מיני.

האם אורגזמה יכולה לפגוע בעובר שברחם?

ממש לא. לאורגזמה אין כל השפעה על העובר, על תחושותיו או על התפתחותו.

מתי לא מומלץ לקיים יחסי מין בעת הריון?

יחסי מין בהריון אסורים במידה והאשה סובלת מדימום נרתיקי, מירידת מים, צירים מוקדמים, מחיקת/פתיחת  צוואר הרחם, מכאבים בנרתיק, באזור הבטן או בעיה רפואית אחרת שעלולה לסכן את ההריון – כגון היסטוריה של הפלות מרובות, אישה שאובחנה כי יש לה שיליית פתח או אם הרופא הורה לה לא לקיים יחסי מין בשל כל סיבה רפואית אחרת.

האם זה מסוכן כאשר בן הזוג שוכב על האישה בעת קיום יחסי מין?

זה לא אמור להיות מסוכן אך בוודאי יכול להיות לא נוח לאישה. לכן במקרים כאלה כדאי פשוט לחפש תנוחה אחרת, יותר נוחה.

האם יחסי מין בהריון עלולים לגרום לדלקת או לפטרייה בנרתיק האישה?

אכן, זה יכול לקרות אך חשוב לדעת כי רוב הדלקות הנגרמות כלל לא מסכנות את העובר שברחם. יחד עם זאת, הדבקות במחלת מין בעת הריון  עלולה לגרום לסיבוכים אצל האישה שעלולה גם להיות מועברת דרך השילייה אל העובר. לכן גם בהריון, הקפידו לקיים יחסי מין מוגנים.

האם מותר לקיים מין אוראלי בהריון?

אין איסור על קיום מין אוראלי אך כן חל איסור על נשיפת אוויר אל תוך נרתיקה של האישה, מצב שאסור גם כאשר היא לא בהריון, מכיוון שהאוויר עלול להגיע אל מחזור הדם של האישה וכך ליצור תסחיף. נשים רבות נמנעות ממין אוראלי בהריון, בעיקר בשל ההפרשות המרובות או בשל תחושת סלידה מהריח ומטעמן של ההפרשות.

מה עושים כשבן הזוג רוצה יחסי מין ולך אין חשק?

אין כאן תשובה חד משמעית או תשובה נכונה. לכן חשוב שכל זוג ישוחח על הדברים שעוברים עליו בעת ההריון וינסו יחד למצוא פתרון לבעיה, כך שכולם יהיו מרוצים. נשים רבות יעדיפו לקיים יחסי מין, אך להיות פחות פעילות.

האם יחסי מין עלולים לגרום לצירים?

בשליש השני והשלישי להריון יחסי מין עלולים להעלות את הסיכון ללידה. בנוזל הזרע נמצאים חומרים הנקראים פרוסטגלנדינים והם ידועים כחומרים העלולים לעודד פעילות רחמית.

ומה לגבי חשק מיני לאחר הלידה?

לאחר הלידה קיימת נטייה טבעית לירידה בחשק המיני, כשבני הזוג עסוקים בטיפול בתינוק, עייפים, לא ישנים הרבה והאישה מתאוששת מהלידה.

אם חלפו מספר שבועות, גופך החלים מן הלידה והחשק המיני שלך עדיין לא חזר, כדאי להתחיל לחשוב מה לעשות. התינוק שלכם הוא דבר נפלא, הוא נוצר מאהבה גדולה, אבל את האהבה והתשוקה חשוב לשמר. חשוב להמשיך לבלות זמן איכות ביחד, זמן שהוא רק שלכם, לחזור לקיים יחסי מין כאשר מותר ובמידה וקיימת ירידה בחשק המיני לא להיבהל ולטפל בה.

קיימות דרכים שונות לטפל בחשק המיני לאחר הלידה:

  • במידת הצורך כדאי לעבוד על שיקום רצפת האגן.
  • לטפל באזור התפרים והצלקות.
  • להכיר מחדש את אזור הנרתיק, לא לחשוש. אם את סובלת חוסר נוחות, כאבים בנרתיק או יובש בנרתיק – טפלי בו.
  • לדבר על חששות.
  • לחזור לפעילות גופנית.
  • לקנות בגדים שיגרמו לך להרגיש טוב.
  • להשתמש בחומר סיכה אם את חשה כאב בזמן חדירה.
  • להיעזר בתוספי תזונה לנשים כמו "ונוסיל", שנועדו להגביר את החשק המיני לנשים ומבוססים על 100 אחוז מרכיבים טבעיים. ונוסיל יכול לשפר את החשק המיני, להעלות את רמת הגירוי וגם לגרום לשיפור במצב הרוח שלך. המוצר מאושר על ידי משרד הבריאות ואין לו תופעות לוואי
המוצר המושלם לנשים שסובלות מחשק מיני נמוך
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

גברים

ויפאליס מידע למשתמש

ויפאליס הוא תוסף תזונה לגברים, מצמחי מרפא, היכול לחזק זיקפה, לעזור לזיקפה חלשה, לחזק כוח גברא ולהגביר חשק המיני. לפניכם מידע למשתמש בויפאליס

קרא עוד »
דיאטה

מהי דיאטה בהתאמה אישית?

האם כל דיאטה מתאימה לכם? סביר להניח שלא. דיאטה בהתאמה אישית היא דיאטה טבעית, המותאמת לכל אדם, לצרכיו ולגופו. בואו להרכיב דיאטה אישית עם תפריט דיאטה אישי מנצח

קרא עוד »

המוצרים שלנו

טיפטופ סופר

טיפטופ - משיער דליל לשיער מלא ובריא...

פיטלס

FITLESS - פיטלס תוסף תזונה לדיאטה טבעית...

ונוסיל

פורמולת צמחי מרפא להגברת החשק המיני לנשים...

ויפאליס כוח גברא

תוסף תזונה טבעי לגבר באישור משרד הבריאות...