מחשבון BMI: כך תגלו אם המשקל שלכם תקין

מחשבון BMI יכול להעריך האם אדם משקלו של האדם תקין. את המדד מחשבים באמצעות נתוני גובה, משקל ונעזרים בו דיאטה כדי לדעת אם יש צורך לשנות את הרגלי התזונה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

החל משנות ה-90 משתמשים רופאים בכל רחבי העולם בכלי הנפלא שהוא מחשבון BMI – כתקן הבינלאומי בתחום התזונה הנכונה והדיאטה. הוא פופולארי לחישוב השמנה, יעיל ככלי לזיהוי אנשים שסובלים מעודף משקל או תת משקל. הוא חיוני גם עבור אנשים פרטיים שרוצים לשמור על משקל גוף תקין, לעשות דיאטה, לעלות במשקל, לרדת במשקל או סתם לאמץ הרגלי תזונה נכונה.

מדד BMI (ראשי תיבות של Body Mass Index) הוא חלק בלתי נפרד מהדרך לשמור ולחשב משקל תקין. מדד מסת הגוף בודק את היחס בין משקל הגוף לגובה ובעזרת התוצאה ניתן ללמוד על הפרופורציה בין הגובה למשקל של הנבדק. אותה פרופורציה מושווית לאחר מכן מול נתונים זהים על פי מין הנבדק וכך ניתן לדעת האם משקלו של הנשקל תקין, עודף משקל או תת משקל.

 מדד BMI הוא כלי חיוני למדידת עודף ותת משקל, לכן הוא נפוץ בקרב רופאים, ספורטאים אבל גם בקרב אנשים שרוצים לשמור על משקל גוף תקין. בעזרת המחשבון ניתן לאבחן, גם בשלב מוקדם, בעיות בריאות הקשורות לעודף משקל או לזהות צורך בהתערבות רפואית או בשינוי של הרגלי התזונה.

שריפת שומנים ודיאטה טבעית ללא תופעות לוואי

על איזו נוסחה מבוסס המחשבון?

 חישוב BMI מבוצע בצורה פשוטה, אין צורך ברקע מקצועי או רפואי כדי לפענח את התוצאות.

המדד מחושב לפי המשקל בקילוגרמים, חלקי הגובה במטרים, בחזקת שתיים.

בגלל שהחישוב עשוי להיות מורכב ללא מחשבון המותאם לכך, נבנו לצורך כך מחשבונים מיוחדים.

לתוך המחשבון מזינים את נתוני מין האדם (זכר או נקבה), את משקלו (בקילוגרמים) ואת הגובה שלו (בסנטימטרים). לאחר החישוב מתקבלת תוצאת BMI, שמכניסה את הנשקל לאחת מבין הקטגוריות הקיימות – תת משקל, משקל בריא, עודף משקל, השמנה, השמנת יתר או השמנת יתר חמורה.

מחשבון BMI ככלי לקביעת משקל יעד

 כאשר עושים דיאטה, לרוב מחליטים לקבוע משקל יעד אליו רוצים להגיע, לפעמים עושים זאת גם כשסתם רוצים לבצע שינוי בהרגלי התזונה. שימוש במחשבון BMI יכול לקבוע טווח למשקלי יעד להרזיה המבוססים על מדדי BMI בהתאם לגיל ולמין. בנוסף ניתן להשוות מדדי BMI לקהלי יעד דומים ולבדוק מה הטווח התקין בהתבסס על טבלת BMI קיימת.

 השימוש במחשבון ומדד BMI לא מתאים לילדים ולנשים הרות, כמו גם אנשים בעלי מסה שרירית גדולה שעלולים לחוות אי דיוקים. יתרה על כך, חשוב לציין שבקרב ילדים ופעוטות ישנו BMI ייעודי ובו עודף משקל מוגדר רק מעל אחוזון 85 בהתאם לגיל ולמין.

 מלבד אתה אוכלוסייה שציינו, כולם מוזמנים לנסות את המחשבון ולשלב אותו עם שגרת תזונה נכונה ובריאה, דיאטה או תפריט יומי לשמירה על משקל גוף תקין.

השימוש במחשבון לקביעת משקל היעד אינו מסובך. יחד עם זאת, לעיתים יש צורך בהתייעצות עם אנשי מקצוע כדי להבין את המשמעות של התוצאות, זאת כדי להתאים לעצמכם דיאטה בריאה או הרגלי תזונה טובים.

דיאטה טבעית וללא תופעות לווי, מחפשים פתרון להרזיה ולתחושת שובע
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

דיאטה

מהי דיאטה בהתאמה אישית?

האם כל דיאטה מתאימה לכם? סביר להניח שלא. דיאטה בהתאמה אישית היא דיאטה טבעית, המותאמת לכל אדם, לצרכיו ולגופו. בואו להרכיב דיאטה אישית עם תפריט דיאטה אישי מנצח

קרא עוד »

המוצרים שלנו

טיפטופ סופר

טיפטופ - משיער דליל לשיער מלא ובריא...

פיטלס

FITLESS - פיטלס תוסף תזונה לדיאטה טבעית...

ונוסיל

פורמולת צמחי מרפא להגברת החשק המיני לנשים...

ויפאליס כוח גברא

תוסף תזונה טבעי לגבר באישור משרד הבריאות...