שיער דליל ודק – גורמים אפשריים

מהו גלגל חיי השערה? מה גורם לנשירת שיער? מה גורם לשיער להפוך לשיער דליל ודק? והאם יש פתרון קוסמטי לטיפול בשיער דליל?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיער דליל ודק

לאורך השנים וככל שאנשים מתבגרים, הם עלולים לאבד את עובי ונפח שיערם. השיער שלנו הופך לשיער דליל ודק יותר. שיער דליל יכול להיות תוצאה של תורשה, תזונה לקויה, חסרים תזונתיים ועוד. שיער דליל, התקרחות או נשירה, יכולים להשפיע על הבריאות הנפשית, הדימוי העצמי ותחושת הערכה עצמית נמוכה.

במאמר זה נערוך סקירה של הסיבות לשיער דליל ודק, אבחון ודרכי טיפול. בנוסף נציג תרופות ביתיות לשיפור מצב בריאותו של השיער, של הנפח שלו ושל חיזוקו.

גלגל חיי השערה

נשירת שיער היא תהליך טבעי שמתרחש אצל גברים, נשים וגם בבעלי חיים. נשירה טבעית כרוכה באיבוד של 50-100 שיערות ביום והיא כמעט ולא מורגשת משום שהשיער מתחלף במעגל בן שלושה שלבים:

1. שלב הצמיחה של השערה מתוך העור שבו מתרחשת גדילה של השיער שנמשכת מספר שנים.

2. שלב הסיום, בו גדילת השיער נעצרת. זקיק השערה לא מקבל אספקת דם והשיער נדחק החוצה (נושר) בתהליך שאורך שבועיים.

3. שלב הסיום, בו זקיק השיער נח לצורכי התחדשות. שלב זה אורך בין חודש לארבעה חודשים.

גורמי נשירת שיער

ככל שאנשים מתבגרים, השיער שלהם, באופן טבעי, עלול לאבד מנפחו ומכוחו. לאורך השנים, חלק מזקיקי השיער מפסיקים לייצר שיער. השיער שכן צומח, הופך דליל ודק יותר וגם מאבד מצבעו הטבעי (השיער מלבין).

אדם המרגיש בהתדלדלות שיער משמעותית או בהתקרחויות באזורים שונים בקרקפת -כנראה חווה נשירה. האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה (ADD) מצביעה על כך שניתן לעצור או לטפל ברוב סוגי נשירת השיער.

גורמים אפשריים לשיער דליל ודק

דפוסי נשירת שיער בקרב גברים ונשים – דפוסי התקרחות של נשים וגברים נגרמים כתוצאה מגנים והורמונים. התקרחות זו מוגדרת כאלופציה אנדרוגנטית. אלופציה זו גורמת לנשירה ואיבוד של השיער ובארה”ב בלבד ישנה הערכה כי כ-50 מיליון גברים ו-30 מיליון נשים סובלים ממנה. ככל שהגיל עולה, ישנה סבירות גבוהה יותר ללקות באלופציה אנדרוגנטית. למעלה ממחצית הגברים בני ה-50 ומעלה סובלים ממידה מסוימת של נשירה ואצל נשים הנשירה מתגברת לאחר תחילת גיל המעבר.

אלופציה אנדרוגנטית, עוברת בתורשה. סביר שלאדם הסובל ממנה יש גם בני משפחה הסובלים מהמחלה.

דלילות ונשירת שיער בקרב גברים נוטה להופיע מקו השיער שבהמשך למצח ועד לחלק האחורי של הראש. בקרב נשים דלילות ונשירת השיער מתרחשת בעיקר בכתר הראש.

תזונה – על מנת שהשיער שלנו וזקיקיו יהיו בריאים  אנו זקוקים לספק לגוף חומרים מזינים המגיעים דרך התזונה. חלבון הוא מרכיב משמעותי בשיער ותזונה הכוללת ויטמינים ומינרלים משפיעה באופן חיובי על מחזור צמיחת זקיקי השיער. ככל שהתזונה מגוונת יותר, כך השיער חזק ובריא יותר. כאשר התזונה שלנו לקויה יכולה להתפתח נשירת שיער, יובש, קשקשים ושבירות של קצות השיער.

ויטמין Dויטמין זה הוא קבוצה של חמש תרכובות מסיסות בשמן המסייעות למאזן תקין של משק הסידן והזרחן בגוף האדם.  ויטמין זה ממריץ את זקיקי השיער, וכתוצאה מכך את צמיחת שיער. כאשר אנו סובלים ממחסור בויטמין D, אנו יכולים לחוות נשירת שיער, לצד תסמינים אחרים.

ישנם מחקרים המצביעים על קשר בין מחסור בויטמין D לבין נשירה ואיבוד שיער.

לחץ – לחץ משמעותי (Stress) עלול להשפיע באופן ישיר על נשירה ועל ירידה בנפח השיער. אנשים מעידים על כך שכרמת הלחץ יורדת השיער חוזר לנפחו הטבעי. בתקופות של לחץ מומלץ לאזן את המתח באמצעות תרופות טבעיות, שיחות ופעילות גופנית.

הריון – בגלל שינויים הורמונאליים, בתקופת ההיריון ואחריו, השיער נוטה לנשור בכמות גבוהה מתמיד. ברוב המקרים עם חזרת האיזון לגוף השיער מתמלא וחוזר לקדמותו, במקרים בהם הנשירה נמשכת, חשוב לבצע בדיקות דם היכולה להעיד על חוסרים שונים.

מחפשים פתרון מושלם ומהיר לשיער דליל? זה הזמן להכיר את טיפטופ!

לחצו כאן למידע אודות המוצר שיעניק לראש שלכם מראה שיער טבעי ומלא בתוך שניות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

שמן קנאביס ללא מרשם
נשים

שמן קנאביס ללא מרשם – יש כזה דבר?

איך הופכים את הפנטזיה לאורגזמה מדהימה למציאות? שמן “אמור” הוא שמן קנאביס ללא מרשם, שיכול להפוך כל אורגזמה נשית לאורגזמה מהסרטים. זהו שמן קנאביס לנשים להנאה נשית מוגברת – וזה הזמן לקרוא עליו

קרא עוד »
שמן-קנאביס-המדריך-המלא
גברים

שמן קנאביס המדריך המלא

שמן פלז’ר, הוא שמן קנאביס המיועד למריחה על איבר המין הנשי. השמן משדרג את האורגזמה המינית של האישה, את תחושת העוררות המינית שלה, את החוויה הסקסואלית הזוגית וזו רק ההתחלה! שמן קנאביס המדרך המלא

קרא עוד »
השהיית זיקפה
גברים

נעים להכיר: ספריי השהיית זיקפה

סובלים מבעיות זקפה? זקפה חלשה? זה הזמן להכיר את מקסימון ספריי השהיית זיקפה – לזיקפה ממושכת ומענגת. תרסיס השהייה היכול לגרום לזקפה ארוכה, עיכוב שפיכה וחוויה מינית מלאה

קרא עוד »

המוצרים שלנו

ויפאליס כוח גברא
340.00
תוסף תזונה טבעי לגבר באישור משרד הבריאות...
ונוסיל
280.00
פורמולת צמחי מרפא להגברת החשק המיני לנשים...
מבצע
פיטלס
159.00
FITLESS - פיטלס תוסף תזונה לדיאטה טבעית...
מבצע
טיפטופ סופר
129.00
טיפטופ - משיער דליל לשיער מלא ובריא...
מבצע
שמן אמור
280.00
שמן קנאביס מעורר הנאה. פיתוח חדשני של...
MAXIMON
220.00
תרסיס השהייה ומעכב שפיכה איכותי ובטוח לשימוש....