קורונה ואובדן כוח גברא – האם יש קשר?

זה ידוע שנגיף הקורונה פוגע בדרכי הנשימה, בלב ובכליות, אבל האם הוא יש קשר בין קורונה ואובדן כוח גברא? מחקרים שונים טוענים שבהחלט יכול להיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
קורונה ואובדן כוח גברא

מגפת הקורונה (COVID-19) היא מגפה שפרצה בדצמבר 2019 בעיר ווהאן שבסין וגרמה לשיתוקו של כל העולם. למרבה הדיוק, בשלב מסוים שליש מהאנושות הייתה בסגר. בכל יום נאספים עוד ועוד נתונים אודות המגפה והנגיף. ניתן ללמוד על השפעות ארוכות טווח של המתאוששים מהמחלה, ביניהן: נדודי שינה, לחץ בחזה, פגיעה בלב, בדרכי הנשימה ובכליות, בעיות במערכת העיכול ועוד. בין היתר, נערך מחקר באוניברסיטת Huazhong שבווהאן, שעסק בהשפעות הנגיף על פוריות הגבר. מהמחקר עולה שיש קשר בין קורונה אובדן כוח גברא.

נזק לאשכים וספירת זרע נמוכה

במסגרת ההשפעות לטווח ארוך של הנגיף שנבדקו, נמצאו הוכחות לכך שקיימת ספירת זרע נמוכה וגם פגיעה באשכים אצל גברים שהחלימו מקורונה. האחראי על המחקר טען כי יש צורך דחוף לעקוב אחר כוח גברא ואובדן כוח גברא של גברים המחלימים מהנגיף, גם בזמן ההחלמה.

חוקרים מאוניברסיטת יוסטוס ליביג בגיסן ומאוניברסיטת טבטאבי שבאיראן, בדקו גם את הנושא. הם ניתחו את זרעם של 85 גברים שחלו באופן קשה בקורונה והשוו את התוצאות לנתונים של כ-100 גברים בריאים. המחקר חשף כי ככל שהמחלה הייתה קשה יותר, כך התגלו שינויים פתולוגיים יותר בזרע של הגברים החולים. לעתים הזרע הנגוע היה איטי פי שלוש וגם כמות הזרע הייתה קטנה באופן משמעותי. כל הנתונים מצביעים על פגיעה בפריון ובכוח הגברא. עוד עלה מהמחקר גם נתון מעודד. ככל שחלף זמן והחולים החלימו – הנתונים השתפרו. יחד עם זאת, עדיין נותרה פגיעה מסוימת, לעתים באופן ממש חריג. לטענת החוקרים היקף השינויים קשור באופן ישיר לקורונה.

ויאגרה טבעית
כדורים טבעיים לזיקפה חלשה, ויאגרה טבעית

פוריות, קורונה וכוח גברא – סיבה לדאגה אמיתית?

אין ספק שתוצאות המחקרים מדאיגות מאוד. כדי להגיע למסקנות ברורות וסופיות ככל הנראה יצטרכו לערוך מחקרים נוספים, מחקרי המשך. ככל שיבדקו יותר גברים ויצליחו לאסוף יותר נתונים, כך תתקבל תמונה ברורה יותר. חשוב לזכור שאיכות הזרע משתנה במהלך החיים, יש לכך קשר לאורח חיים, למצב נפשי, להרגלי תזונה, לבעיות בריאותיות נוספות ועוד, לכן ניתן לקוות שיצליחו לשפר את מצב הזרע של החולים.

איך חולי קורונה יכולים לשפר את כוח הגברא?

גברים שחלו בקורונה יכולים לאמץ לעצמם תזונה בריאה יותר, תזונה להגברת האון הגברי.

הם יכולים להתחיל לבצע פעילות גופנית, כדי להתחזק, לרדת במשקל ולשמור על אנרגיה בריאה.

כדאי שיקפידו לשמור על מצב רוח טוב ומצב נפשי תקין. אם הם סובלים מדיכאון, מתח או חרדה כתוצאה מהמחלה, הבידוד ועוד – מומלץ שיפנו לטיפול מקצועי.

ניתן להיעזר גם בתוסף תזונה לגבר לחיזוק כוח גברא, לדוגמה ויפאליס. זהו תוסף תזונה המבוסס על 100% צמחי מרפא, שאין לו תופעות לוואי והוא מאושר על ידי משרד הבריאות. הוא יכול לפתור בעיות זקפה, לשפר את כוח הגברא, לאזן אתהטסטוסטרון והמערכת ההורמונלית.

כעת מתחילים לבצע מחקרים נוספים בנושא. בין היתר, בודקים האם איכות הזרע של חולי הקורונה פוגעת בסיכויים להרות.

*נתוני הכתבה מעודכנים נכון לתאריך 6.2.2021

גברא
כדורים טבעיים לזיקפה חלשה, ויאגרה טבעית
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

שמן קנאביס
נשים

שמן קנאביס לחוויה מינית נשית מושלמת

בואו להכיר את "שמן אמור" שמן סיכה חדש לנשים (ולגברים שאוהבים לפנק את בת הזוג). הפיתוח המיוחד מבוסס על שמן קנאביס ותרכובת שמנים אתריים, המיועדים למריחה על איבר המין הנשי. המוצר נועד לשיפור האורגזמה הנשית, לעוררות מוגברת, הקלה ביובש בנרתיק, העצמת תחושת המגע ועוד

קרא עוד »
דיאטה

מהי דיאטה בהתאמה אישית?

האם כל דיאטה מתאימה לכם? סביר להניח שלא. דיאטה בהתאמה אישית היא דיאטה טבעית, המותאמת לכל אדם, לצרכיו ולגופו. בואו להרכיב דיאטה אישית עם תפריט דיאטה אישי מנצח

קרא עוד »

המוצרים שלנו

טיפטופ סופר

טיפטופ - משיער דליל לשיער מלא ובריא...

פיטלס

FITLESS - פיטלס תוסף תזונה לדיאטה טבעית...

ונוסיל

פורמולת צמחי מרפא להגברת החשק המיני לנשים...