זקפת בוקר: כל מה שרציתם לדעת

אין גבר שלא חווה זקפת בוקר, אפילו גברים הסובלים מבעיות זקפה יכולים לחוות אותה. ככל שהגבר מתבגר, כך זקפת הבוקר דועכת. מידע על התופעה

שתפו:
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ
שיתוף ב email
אימייל

אין גבר שלא חווה זקפת בוקר, אפילו גברים הסובלים מבעיות זקפה יכולים לחוות אותה. ככל שהגבר מתבגר, כך זקפת הבוקר דועכת. מידע על התופעה

כשם שהשמש זורחת בבוקר, כך גברים ברחבי העולם חווים בכל בוקר זקפת בוקר. מדובר בתופעה שנחשבת למסתורית, בגלל שלעולם הרופאה אין הסבר מדויק וחד משמעי שיכול להסביר אותה. זקפה כשלעצמה מתרחשת כשהגבר חש גירוי מיני, מצב זה מוביל לשרשרת תגובות ופעולות במוח, במערכת העצבים המרכזית כשבסיומן כלי הדם שבפין מתרחבים, מתמלאים בדם וגורמים לזקפה.

זקפת בוקר היא דבר שונה, מכיוון שהיא מתרחשת מבלי שהגבר חש גירוי מיני, מדובר בתופעה פיזיולוגית שכיחה, שמופיעה אצל גברים, ילדים ואפילו אצל עוברים. התופעה נפוצה בעיקר בקרב גברים ובחורים צעירים.

האם זקפת בוקר מופיעה רק בבוקר?

לא, האמת היא שלאורך הלילה גברים חווים זקפה מספר פעמים, מתוך שינה. היא מופיעה בזמן שינה גם מחלומות אירוטים, גם מגירוי פיזי של הגוף הבא במגע בזמן שינה עם המיטה, הכרית, בן/בת הזוג ועוד. גבר ממוצע לרוב חווה בין שלוש לשבע זקפות במהלך הלילה, שמקורן בשנת REM. כאשר הם מתעוררים בבוקר הם חווים זקפה נוספת, שדועכת ונעלמת לאחר ההתעוררות.

גברא
כדורים טבעיים לזיקפה חלשה, ויאגרה טבעית

אז מה גורם לתופעה?

כפי שציינו, אין לכך הסבר חד משמעי וקיימות תאוריות רבות. רוב התאוריות טוענות שמערכת העצבים הפאראסימפתטית עובדת גם בזמן שנת הלילה. מערכת זו אחראית לתהליכים כמו עיכול וגם שינה וגם לגירוי העצב הסקרלי, הגורם לזקפה.

בנוסף, תאוריה נוספת טוענת שמכיוון שבמהלך הלילה שלפוחית השתן של הגבר מתמלאת, היא לוחצת על העצב הסקרלי והלחץ גורם לזקפת הבוקר.

הסבר שלישי הוא הוא הורמונלי. בשעות הבוקר מתרחש שינוי בהפרשת הורמון הטסטוסטרון שיכול גם הוא לגרום לזקפה. מדענים נוטים להאמין בהסבר זה, מכיוון שזקפת הבוקר דועכת ככל שהגבר מתבגר ובין גילאים 40-50 זקפת זו פוחתת אט אט, ביחד עם דעיכת הפרשת הורמון הטסטוסטרון.

מה אפשר ללמוד מזקפת בוקר על בעיות זקפה?

אם לגבר שיש בעיות זיקפה או חוסר זיקפה כן יש זיקפה בוקר, ניתן להסיק מכך שאין לו בעיה פיזיולוגית  (כמו בעיה של זרימת דם לפין לדוגמה). במצב כזה ניתן ללמוד שבעיות הזקפה שהוא חווה ניתנות לטיפול ומקורן כנראה בגורמים נפשיים, פסיכולוגיים הפוגעים בתפקודו המיני.

אם אין זקפה בבוקר – מה זה אומר?

יש כל מיני הסברים למצב הזה:

1. אם הגבר סובל מבעיות זקפה באופן כללי, יכול להיות שמדובר במצב של אין אונות, לכן אין לו גם זקפה בבוקר. ניתן להבין מכך שאולי הבעיה פיזיולוגית וכדאי לפנות לרופא להתייעצות (מומלץ לאורולוג).

2. יכול להיות שהגבר לא התעורר ישר ממצב של חלום (שנת REM) אלא משלב אחר בתהליך השינה. כנראה משלב שאותו לא מאפיינת הופעתה של זקפה.

3. אם יש לך זקפה רגילה במהלך היום אבל לא זקפת בוקר – סביר להניח שאין מקום לדאגה.

4. שתיית אלכוהול, צריכת סמים וחוסר פעילות גופנית יכולים גם להשפיע על זקפת הבוקר, יותר נכון יכולים לגרום לחוסר זקפה או לזקפת בוקר חלשה.

5. מתח נפשי, חרדה, דכאון או בעיות רגשיות הקשורות לזוגיות – יכולים לגרום לזקפה להיעלם או להיחלש.

מה אפשר לעשות אם זקפת הבוקר נחלשה או נעלמה?

 • אם שללתם שמדובר בבעיה פיזיולוגית כבר טוב. אם לא עשיתם זאת – פנו לאורולוג או רופא משפחה לבדיקה.
 • הקפידו על תזונה מאוזנת. שלבו בתפריט מאכלים להגברת האון הגברי (כבד, אגוזי ברזיל, ביצים, אפרסקים, אוכמניות, שוקולד מריר ועוד).
 • שמרו על אורח בריא. בצעו פעילות גופנית, הפסיקו לעשן, צמצמו את צריכת האלכוהול והימנעו מצריכת סמים.
 • כדאי לשקול שימוש בתוסף תזונה לגבר, כמו ויפאליס. מדובר בתוסף תזונה 100% טבעי, המבוסס אך ורק על צמחי מרפא וללא תופעות לוואי. המוצר גם מאושר לשימוש על ידי משרד הבריאות. הפורמולה הייחודית יכולה לסייע בבעיות זקפה, בהגברת החשק המיני, חיזוק זרימת הדם אל איבר המין ואיזון רמות הטסטוסטרון.
ויאגרה טבעית
כדורים טבעיים לזיקפה חלשה, ויאגרה טבעית
שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב whatsapp
ווטסאפ
שיתוף ב email
אימייל
שתפו:

מאמרים נוספים מהמגזין

דיאטה טבעית

מהי דיאטה בהתאמה אישית?

האם כל דיאטה מתאימה לכם? דיאטה מותאמת אישית היא דיאטה טבעית, המותאמת לכל אדם, לצרכיו ולגופו. בואו להרכיב דיאטה אישית עם תפריט דיאטה אישי מנצח

קרא עוד »

המוצרים שלנו

 • טיפטופ - משיער דליל לשיער מלא ובריא - בתוך...
  טיפטופ - משיער דליל לשיער מלא ובריא - בתוך 15 שניות בלבד! איך זה עובד? צפו בסרטון: טיפטופ הינו מוצר...
  280.00
 • פורמולת צמחי מרפא להגברת החשק המיני לנשים | 100%...
  פורמולת צמחי מרפא להגברת החשק המיני לנשים | 100% טבעי ללא מרשם רופא. איך זה עובד? ונוסיל, הוא מוצר טבעי...
  340.00
 • תוסף תזונה טבעי לגבר באישור משרד הבריאות מיוצר מצמחי...
  תוסף תזונה טבעי לגבר באישור משרד הבריאות מיוצר מצמחי מרפא המחזקים את האון הגברי והזיקפה ללא תופעות לוואי מוצר מעולה...
  340.00
 • FITLESS - פיטלס תוסף תזונה לדיאטה טבעית דיאטה טבעית...
  FITLESS - פיטלס תוסף תזונה לדיאטה טבעית דיאטה טבעית מצמחי מרפא תוסף תזונה מאושר משרד הבריאות להאצת הרזייה שריפת שומנים...
  340.00