איך עודף משקל קשור לבעיות עיכול?

מה הקשר בין בעיות עיכול וירידה במשקל? איך שומן בטני משפיע על הבריאות שלכם? מהי הדרך הכי קלה לשמור על משקל תקין? וכיצד צמחי מרפא יכולים לעזור?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
בעיות עיכול וירידה במשקל

בעיות עיכול וירידה במשקל הם שני דברים הקשורים ביחד באופן טבעי. עודף משקל הוא מבעיות הבריאות הנפוצות ביותר בעולם. הנתונים גם ממשיכים לעלות בצורה מדאיגה משנה לשנה. משקל עודף משפיע על הבריאות שלנו באופנים רבים ובצורות שונות. עודף משקל מקושר כיום למצבי בריאות רבים, ביניהם מערכת העיכול העליונה – וליתר דיוק דלקת בקיבה או גסטריטיס בלועזית  [מידע נוסף]. כמו כן לתופעה שכיחה נוספת, הקרויה ריפלוקס [מידע נוסף]. בעיות עיכול שונות גם משפיעות על היכולת שלנו לרדת במשקל, על איזון רמות הסוכר בגוף ועל רמת התיאבון שלנו בכללי.

כמה מילים על גסטריטיס וצרבות

גסטריטיס זו דלקת בריריות של הקיבה. דלקת זו עלולה להיווצר מסיבות שונות כמו תזונה, אלכוהול, תרופות ובעיקר חיידק הליקובקטר פילורי. במצב של גסטריטיס ריריות הקיבה מאבדות את ההגנה שלהן מפני החומציות הגבוהה המצויה בקיבה עצמה. מצב זה גורם לגירוי גבוה של הרירית ולתסמינים שונים בעיקר כאבים באזור הקיבה.

צרבת היא תסמין הנובע כאמור מריפלוקס – החזר וושטי –  כשמו כן הוא. זהו מצב בו חוזרים מיצי עיכול עם תוכן מהקיבה אל עבר הוושט. מיצי העיכול חומציים מאוד, כאשר הם באים במגע עם ריריות הוושט, הם למעשה שורפים או צורבים אותם הלכה למעשה. כך בעצם מופיעה לה הצרבת.

גם גסטריטיס וגם צרבות קשורות לתהליכים תפקודיים של הקיבה – אולם תמיד אחד הגורמים המשפיעים ביותר על חומרת הופעת התסמינים במצבים אלו הוא עודף משקל. מדוע? הסבר בהמשך.

קצת על השמנת יתר

בגוף שלנו מצויה כמות קבועה של תאי שומן. תאי השומן ממוקמים לרוב באזור הבטן והאגן וזאת מסיבות אבולוציה שונות. רוב האנשים משמינים בצורה דומה אך יש הבדלים בין אדם לאדם במיוחד בנטייה להשמין באזור הבטן, מותניים וכו.

ההשמנה הנפוצה ביותר היא השמנה בטנית אשר נכללת כחלק מהתסמונת המטבולית [מידע נוסף]. תאי השומן באזור הבטן רבים וכאשר אנו צוברים מהם כמויות עודפות הבטן מתחילה לגדול. מנגנוני ניצול השומן בתאים הוא מורכב כי הגוף שלנו יודע להימנע מ"בזבוז" מיותר של שומן – שוב עקב סיבות של אבולוציה והגנה הישרדותית.

השמנה בטנית והשפעתה על הקיבה

הקיבה היא למעשה שק הממוקם במרכז הבטן, מתחת לצלעות ומתמשך שמאלה. מיקום הקיבה הוא מעל איזור ריכוז תאי השומן הרבים ביותר בגוף –  תאי השומן הבטני. כשתאים אלו מתמלאים ואנו צוברים שומן, למעשה נותר לחץ כלפי מעלה אל איזור הקיבה. לחץ מתמשך לאורך היום וכן לחץ מתגבר בתנוחות מסוימות. לחץ זה דוחף את כל תוכן הקיבה יחד עם מיצי העיכול כלפי מעלה אל עבר הוושט ונוצר מצב של ריפלוקס ובעקבותיו צרבות. תופעה זו מוכרת גם לנשים בהריון.

הלחץ על הקיבה גורר בעקבותיו מצב בעייתי נוסף. כשישנה דלקת ברירית הקיבה, המגמה היא להימנע ממגע של מיצי העיכול החומציים על ריריות הקיבה המודלקות. אולם עם התגברות ההשמנה והלחץ, הקיבה מתכווצת ומיצי העיכול נעים אל עבר הריריות המודלקות. הם אינם מאפשרות את ההחלמה המסודרת שלהן.

איך לשמור על המשקל בדרך הכי פשוטה?

מילת המפתח המרכזית בכל תהליך הרזיה בריא הוא איזון רמות סוכר. רמות הסוכר שלנו משפיעות רבות על האותות שאנו מקבלים ממערכת העיכול. גם כאשר אנחנו רעבים וגם כאשר אנחנו שבעים. כשהמזון מכיל פחמימות ריקות, ללא סיבים, הקיבה לא משדרת מצב של שובע. זה קורה מאחר והסוכר הנקי משבש את התפקודים המטבוליים. כך נוצר מצב של אכילה מופרזת מעבר ליכולת האמיתית של הקיבה לעבד את המזון.

לכן החשיבות הגדולה ביותר בכל הרזיה, היא שמירה על רמות סוכר מאוזנות כל העת.

איך עושים את זה?

באמצעות צמחי מרפא לסיוע באיזון רמות סוכר. ישנם מספר צמחי מרפא מוכרים ביכולתם לאזן את רמות הסוכר בדם, על ידי פעילות מטבולית שונה. היתרון הגדול של הצמחים, הוא באופן הפעולה העדין שלהם על הגוף. יתרון נוסף הוא גם בצורה בה הם מניעים תהליכים ומעודדים מערכות לפעול בצורה מאוזנת יותר.

לסיכום:

נטילת צמחי מרפא כגון הפורמולה "פיטלס", לצד תכנון תזונתי אישי, מניבה תוצאות טובות יותר ויסודיות יותר בכל תהליך הרזייה בריא.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

המוצרים שלנו

ויפאליס כוח גברא
340.00
תוסף תזונה טבעי לגבר באישור משרד הבריאות...
ונוסיל
280.00
פורמולת צמחי מרפא להגברת החשק המיני לנשים...
מבצע
פיטלס
176.00
FITLESS - פיטלס תוסף תזונה לדיאטה טבעית...
מבצע
טיפטופ סופר
129.00
טיפטופ - משיער דליל לשיער מלא ובריא...
שמן קנאביס לנשיםשמן קנאביס לנשים
מבצע
שמן אמור
195.00
שמן קנאביס מעורר הנאה. פיתוח חדשני של...
MAXIMON
220.00
תרסיס השהייה ומעכב שפיכה איכותי ובטוח לשימוש....