באיזה גיל מתחילות בעיות זקפה?

האם יש גיל שבו גברים מתחילים לחוות בעיות זקפה? לפניכם מידע אודות הקשר שבין גיל לבעיות זקפה, על הדרכים למנוע את התופעה ומידע מעניין ממחקרים בנושא

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
גיל ובעיות זקפה

זה ידוע שככל שגברים מתבגרים כך הם נוטים לפתח יותר בעיות זקפה. הקשר בין גיל לבעיות זקפה כבר הוכח ונבדק אינספור פעמים. בין היתר נמצאו פרמטרים שונים הקושרים בין הגיל לבעיות זקפה, כמו:

 • השמנת יתר הנפוצה בגילאים מבוגרים.
 • בעיות בריאותיות המופיעות בגיל מבוגר, כגון: יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה, בעיות לב, סכרת, הפרעות בזרימת דם לפין, ועוד.
 • תזונה לא נכונה.
 • חוסר פעילות גופנית.
 • נטילת תרופות המשפיעות על התפקוד המיני (תרופות לטיפול במחלות, לטיפול במצב נפשי ועוד).
 • מתח נפשי, דיכאון, סטרס, חרדות, מצבים איתם מתמודדים אנשים מבוגרים יותר מאשר צעירים.
 • בעיות בזוגיות ובמערכות יחסים.
 • שינויים הורמונליים, חסר של טסטוסטרון וחוסר איזון, מצב נפוץ מאוד אצל גברים מעל גיל 50.
 • מחלות כרוניות וממאירות, כגון אי ספיקת לב, מחלת ריאות, כבד, כליות, סרטן הערמונית, ועוד.

גיל ובעיות זקפה חייבים ללכת ביחד?

אז זהו, שלא בהכרח. הגיל לא תמיד מספק את כל התשובות. כל הפרמטרים שציינו יכולים באותה המידה להופיע גם אצל גברים בני 30 הסובלים מהשמנת יתר, דיכאון ו/או בעיות אחרות.

בו זמנית, תוכלו למצוא גם גברים בני 60 בכושר שיא, ששמרו על עצמם לאורך השנים, הקפידו לבצע פעילות גופנית, לאכול כראוי, שבריאותם תקינה לחלוטין, שהם פעילים מינית כמו בני 30. כן, כן, יש גם כאלה.

מחקרים הוכיחו כי אין באמת גיל שבו איבר המין הגברי מפסיק לתפקד. מסתבר שממש לא כל הגברים מתמודדים עם התופעה הזו.

מחקר ענק שהתקיים בארצות הברית, שלקחו בו חלק 31 אלף איש מתחום הבריאות, ניסה להבין איך הגיל וגורמים נוספים משפיעים על הזקפה ועל הפרעות זקפה. יש לציין כי גברים עם סרטן ערמונית לא לקחו חלק במחקר. תוצאות המחקר פורסמו בשנת 2003 ב-Annals of Internal Medicine.

תוצאות המחקר חשפו שרוב הגברים בגילאי 53 עד 59 שנים (74%) טענו שהיכולת שלהם לתפקד מינית “טובה” (30%) או “טובה מאוד” (44%).

המשתתפים המבוגרים, טענו כך: רוב המשתתפים (64%) בגילאי 80 עד 90, טענו שהתפקוד המיני שלהם “ירוד” (15%) או “ירוד מאוד” (49%). 10% מהגברים מעל גיל 80 אמרו שתפקודם המיני “טוב” (8%) או “טוב מאוד” (2%).

הגברים בגילאי 53 עד 59, טענו שלרוב הרצון שלהם לקיים יחסי מין טוב. 70% מאותם גברים אמרו שהרצון שלהם היה “טוב” (36%) או “טוב מאוד” (34%). רק 26% מהגברים בני 80 עד 90 אמרו שרצונם היה “טוב” (20%) או “טוב מאוד” (6%).

המחקר חשף שיש גם קשר ישיר בין גיל לבעיות זקפה. פחות מ-2% מהגברים שדיווחו על בעיות זקפה, טענו שהן החלו לפני שמלאו להם 40. מסתבר שרק 4% דיווחו שהן החלו בין גיל 40 ל-49. כשמביטים על גילאי 50 ומעלה, רואים ללא ספק עלייה חדה. כרבע מהגברים ספרו שבעיות הזקפה החלו בין גיל 50 ל-59, ו-40% מהם טענו שהן החלו בין גיל 60 ל-69.

הממצאים מהמחקר עלו בקנה אחד עם תוצאות מחקרים אחרים שעסקו בקשר בין גיל לתפקוד מיני אצל גברים.

זה לא הגיל – זה התרגיל

קבלת זקפה היא פעולה המורכבת מתהליכים פסיכולוגיים ופיזיולוגיים יחד. כאשר שני התהליכים מתרחשים כראוי – מתקבלת זקפה. כאשר אחד התהליכים לא מתפקד – לא מתקבלת זקפה או מתקבלת זקפה חלשה או בעיות זקפה אחרות.

אמנם אין גיל מדויק שבו מתחילה הפרעת זקפה, אך דבר אחד שהמחקר קבע הוא שלא משנה הגיל, יש דברים שאפשר לעשות בכל גיל – כדי לשפר את התפקוד המיני ולמנוע בעיות זקפה.

לדוגמה:

 • במחקר נחשף כי גברים שהתאמנו היו בסבירות נמוכה יותר לחוות בעיות זקפה. גברים שהתעמלו תכופות, לדוגמה ריצה של לפחות 3 שעות בשבוע או שחקו טניס ליחידים 5 שעות בשבוע – היו בסיכון נמוך יותר בשליש לבעיות זקפה. זאת בהשוואה לגברים שלא התאמנו כלל).
 • נטילת תוספי תזונה טבעיים לגבר, כמו ויפאליס. תוסף תזונה 100% טבעי, היכול להגביר את החשק המיני ולסייע לגברים לטפל בבעיות זקפה. התוסף מתאים לגברים בכל גיל. הוא מאושר על ידי משרד הבריאות ונשלח לבית הלקוח במשלוח מהיר ודיסקרטי. ויפאליס מחזק את זרימת הדם אל הפין ומאזן את רמות הטסטוסטרון. הוא מזין את המערכת ההורמונלית של הגוף ואפילו מגביר את החשק המיני והתשוקה.
 • לפעמים צריך להשהות, בשביל זה יש ספריי השהייה טבעי לגבר, כמו מקסימון. תרסיס השהייה איכותי ומעכב שפיכה, על בסיס טבעי (המאושר גם הוא על ידי משרד הבריאות). תרסיס השהייה שמטרתו לעכב את השפיכה ולהאריך את האקט המיני. שפיכה מהירה היא בעיית תפקוד מיני ידועה ונפוצה, המקצרת את משך הזקפה ואת האקט המיני.
 • מומלץ לגשת אל רופא המשפחה ולבצע בדיקות דם מקיפות. במידת הצורך לטפל בבעיות רפואיות הדורשות טיפול. כמובן להתאים תזונה בריאה ומאוזנת, לשמור על משקל תקין, למנוע מחלות, חרדות, סטרס – כל דבר אחר שעלול להשפיע על בריאותכם הנפשית או הפיזית.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

המוצרים שלנו

ויפאליס כוח גברא
340.00
תוסף תזונה טבעי לגבר באישור משרד הבריאות...
ונוסיל
280.00
פורמולת צמחי מרפא להגברת החשק המיני לנשים...
מבצע
פיטלס
159.00
FITLESS - פיטלס תוסף תזונה לדיאטה טבעית...
מבצע
טיפטופ סופר
129.00
טיפטופ - משיער דליל לשיער מלא ובריא...
מבצע
שמן אמור
195.00
שמן קנאביס מעורר הנאה. פיתוח חדשני של...
MAXIMON
220.00
תרסיס השהייה ומעכב שפיכה איכותי ובטוח לשימוש....